KNFB Reader

Add the advantage of KNFB Reader for Windows 10 to your home or work computer!

Elde tutulan KNFB Reader resmi

KNFB Reader

Hızlı, Doğru, Verimli

Artık beklemeye son. Merakla beklenen ve istediğiniz her yerde basılı metinlere erişim sunan KNFB Reader iOS uygulaması, ABD Ulusal Körler Federasyonu'nun 74'üncü Yıllık Toplantısı'nda, heyecanlı çığlıklar ve alkışlar arasında tanıtıldı. AppleVis adresinden daha fazla bilgi edinin veya buradan sunumu dinleyin.

KNFB Reader iOS'un tanıtımı

Dijital fotoğrafın gücünü son teknoloji Apple donanımın gücüyle birleştirerek kör veya görme özürlü kişilerin kendine özgü ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmış olan bu yeni uygulama, basılı malzemelere erişimi çok daha hızlı ve her zamankinden daha verimli hale getiriyor. Yaşamı değiştirebilecek güçteki bu olağanüstü teknoloji, toplantının genel oturumunda, KNFB Reading Technology Inc. şirketinin İş Geliştirme Başkan Yardımcısı ve ABD Ulusal Körler Federasyonu Genel Sekreteri James Gashel tarafından tanıtıldı. Ardından Google Inc. şirketinin Mühendislik Müdürü Ray Kurzweil tarafından bir sunum yapıldı. KNFB Reader for iOS, Sensotec nv ve KNFB Reader, LLC şirketleri tarafından ortaklaşa geliştirilmiştir.

Hızlı

Tek bir düğmeye dokunarak mektup, reçete, basılı ders notları gibi her türden basılı metnin ve karşılaşabileceğiniz başka belgeleri okutabilirsiniz.

Doğru

Görüş alanı bildirimi, otomatik sayfa algılama ve eğim kontrolü sayesinde doğru görüntü elde etmek kolaylaşır.

Verimli

Tescilli belge analiz teknolojisi, görüntüdeki kelimeleri belirler ve bunları yüksek kalitede metin okuma fonksiyonuyla, yüksek sesle okur.

Özellikleri

KNFB Reader, aşağıda sayılan özellikleri sayesinde, nerede olursanız olun belgelerin görüntüsünü almak ve okutmak için mükemmel seçimdir.

Teknik özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Hızlı Başlangıç Kılavuzu'na ve Kullanıcı Kılavuzu'na bakın.
Android: Hızlı Başlangıç Kılavuzu'na ve Kullanıcı Kılavuzu'na  

Okuma Modları

Tek ve birden çok sütunlu formatlarda okuma modları.

Senkronize Vurgulama

Yüksek kalitede Braille çıkışı ve sesli okuma desteğiyle ve senkronize metin vurgulama.

Metinde Dolaşma

Metinde satır satır, cümle cümle, kelime kelime ve harf harf dolaşma.

Vizör ve Eğim Yardımı

Anında görüş alanı belirleme için vizör. Kameranın belgeye hizalanmasına yardımcı olan eğim yol gösterme ve görüş alanı bildirimi.

Otomatik

Elle müdahaleye veya dokunmaya gerek bırakmayan otomatik metin algılama.

İçe ve Dışa Belge Aktarma

İçe resim tabanlı PDF ve JPG aktarma, OCR işlemi uygulama ve okuma yeteneği Dropbox ve Google Drive dâhil olmak üzere, bulut depolama ortamına HTML ve TXT metin dosyası aktarma.

Birden Çok Sayfalı Belgeleri Okuma

Belgelerin, broşürlerin ve kitapların görüntüsünü yakalayıp okuma.

Birden Çok Dil Desteği

KNFB Reader, çeşitli dillerdeki basılı malzemeleri tanıyabilir ve okuyabilir. Aşağıdaki diller, bunlar arasındadır: Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Felemenkçe (Belçika), Felemenkçe (Hollanda), İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, Danca, İsveççe, Lehçe, Norveççe, Rusça, Fince, Bulgarca, Çekçe, Estonya, Yunanistan ve Ukrayna.

KNFB Reader uygulamasını indirin

KNFB Reader uygulaması, aşağıdaki bağlantıdan satın alınıp indirilebilir.

KNFB Reader for iOS
KNFB Reader for Android

Desteklenen Cihazlar

Desteklenen aşağıdaki iCihazlar'ın uyumlu olması için, iOS 8 veya daha yüksek sürümünün yüklü olması gerekir.

 • iPhone 7 / 7 Plus
 • iPhone SE
 • iPhone 6s / 6s Plus
 • iPhone 6 / 6 Plus
 • iPhone 5 / 5s / 5c
 • iPhone 4s
 • iPad Pro 12.9" / 9.7"
 • iPad Air / Air 2
 • iPad mini 4 / 3
 • iPod touch 6 / 5
Black iPhone 5 Gold iPhone 5s

Tanıklıklar

KNFB Reader uygulamasını ilk kullananların yorumları.

"KNFB reader sayesinde oyunda eşitlik sağlandı. Tarayıcının, kendi başıma iş yapmama yardımcı olmamın yanı sıra, iş bulma konusunda da avantaj sağlayacağını düşünüyorum."
Yazarı Değerlendir Hope Hein
"Birine dizüstü bilgisayarımın pilinin seri numarasını okutmayı düşünüyordum; ama numarayı bir türlü üst üste iki kere aynı şekilde okuyamadı. Kolay değildi -- ince uzun bir kutunun dibinde minicik bir baskı. Ama K-NFBR bu işi becerdi. İşin güzelliği, belli ki hiç de böyle bir iş için tasarlanmamış olduğu halde KNFB Reader, gözleri gören bir okuyucudan daha iyi performans gösterdi."
Yazarı Değerlendir Anonim
"Edindiğimde bundan ne bekleyebileceğimi pek bilmiyordum. Ama çektiğim ilk resimden itibaren acayip etkilendim. [...] Reader çok kullanışlı ve her zaman yanımda taşıyabiliyorum, müthiş yararlı."
Yazarı Değerlendir Cynthia Handel
"Bugünkü mektupları tasnif etmeyi yeni bitirdim. İlk bakışta önemsiz görünen bu işi becermekten çok mutluyum. Bunun için oğlumu veya kızımı meşgul etmek zorunda kalmadım, birinin bir çift gözünü beklemek zorunda kalmadım ve karım tasnif için vaktini harcamak zorunda kalmadı. [...] Öğrencilerimin konuşma tarzıyla söyleyeyim, KNFB Reader yıkılıyor!"
Yazarı Değerlendir Mark Feliz

Ekran Resimleri

Neler bekleyebileceğinize bir göz atın.

E-posta Bültenine Abonelik

SSS ve İletişime Geçin

SSS

 • Sorularınız mı var? Sorularınızın KNFB Reader SSS bölümümüzde zaten cevaplanmış olup olmadığına bakın.

İletişim Ayrıntıları

Düşünceleriniz bizim için önemli. Lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.