KNFB Reader

Add the advantage of KNFB Reader for Windows 10 to your home or work computer!

Zdjęcie telefonu z aplikacją KNFB Reader trzymanego w dłoni

KNFB Reader

Szybki, dokładny, wydajny

Już jest! Wyczekiwana z niecierpliwością aplikacja KNFB Reader na system operacyjny iOS, umożliwiająca szybki odczyt tekstu drukowanego na głos, została zaprezentowana na 74. dorocznej konwencji Amerykańskiego stowarzyszenia osób niewidomych i słabowidzących. Uczestnicy przyjęli ją niezwykle entuzjastycznie. Więcej informacji można znaleźć na stronie AppleVis lub w prezentacji audio dostępnej tutaj.

Przedstawiamy aplikację KNFB Reader

Łącząc technologię fotografii cyfrowej z najnowocześniejszymi urządzeniami stworzyliśmy nową aplikację, dostosowaną specjalnie do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. Dzięki niej uzyskają najszybszy i najwydajniejszy dostęp do tekstów drukowanych. Ta niewiarygodna technologia, która ma szansę zmienić życie wielu ludzi, została przedstawiona przez Jamesa Gashela, wiceprezesa ds. rozwoju działalności firmy K–NFB Reading Technology Inc. a zarazem sekretarza National Federation of the Blind (Amerykańskiego stowarzyszenia osób niewidomych i słabowidzących) podczas głównego zebrania konwencji tej organizacji. Po jego wystąpieniu działanie aplikacji omówił Ray Kurzweil, dyrektor pionu inżynierskiego w firmie Google Inc. Aplikacja KNFB Reader na system iOS powstała dzięki połączonym wysiłkom firm Sensotec nv i KNFB Reader, LLC.

Szybkość

Za dotknięciem jednego przycisku aplikacja odczyta praktycznie każdy rodzaj drukowanego tekstu, takiego jak listy, rachunki, materiały lekcyjne, notatki i wiele innych dokumentów.

Precyzja

Dokładność odczytu tekstu gwarantują funkcje, takie jak: raport obszaru widoku, automatyczne wykrywanie strony i kontrola nachylenia.

Wydajność

Nasza własna technologia analizy dokumentu sczytuje drukowane słowa, które następnie odczytuje na głos wysokiej jakości syntezator mowy.

Funkcje

Poniższe funkcje aplikacji KNFB Reader sprawiają, że jest ona idealnym mobilnym rozwiązaniem do fotografowania i odczytu dokumentów w dowolnym miejscu. Więcej informacji o szczegółach technicznych można znaleźć w Krótkiej instrukcji obsługi i Instrukcji użytkownika:
dla iOS: Krótkiej instrukcji obsługi i Instrukcji użytkownika
dla Android: Krótkiej instrukcji obsługi i Instrukcji użytkownika
dla Windows: Krótkiej instrukcji obsługi i Instrukcji użytkownika

Tryby odczytu

Tryby odczytu dla układu jedno- i wielokolumnowego.

Zsynchronizowane podświetlanie

Podświetlanie tekstu z jednoczesnym odczytem w Braille'u i przez wysokiej jakości syntetyzator mowy.

Nawigacja w tekście

Nawigacja w tekście: poruszanie się pomiędzy wersami, zdaniami, słowami i znakami.

Ustawianie widoku i nachylenia

Pomoc w ustawianiu widoku dokumentu w kadrze. Wytyczne nachylenia i raport obszaru widoku umożliwiają idealne ustawienie aparatu względem dokumentu.

Opcja automatyczna

Automatyczne wykrywanie tekstu umożliwia jego rejestrację i sczytanie bez obsługi ręcznej lub dotykowej.

Importowanie i eksportowanie dokumentów

Możliwość importowania, sczytania i odczytu plików obrazowych PDF i JPG. Eksportowanie plików HTML i TXT do serwisów przechowywania w chmurze, w tym do Dropbox i dysku Google.

Odczyt wielostronicowych dokumentów

Fotografowanie i odczyt dokumentów, folderów, broszur i książek.

Obsługa wielojęzyczna

Aplikacja KNFB Reader rozpoznaje i odczytuje materiały drukowane w wielu językach, takich jak m.in.: polski, angielski, francuski, niemiecki, niderlandzki (flamandzki i holenderski), włoski, hiszpański, portugalski, duński, szwedzki, norweski, turecki, rosyjski, fiński, ukraiński, estoński, bułgarski, czeski i grecki.

Pobierz aplikację KNFB Reader

Aplikację KNFB Reader można kupić i pobrać na stronie, na którą zostaną Państwo przekierowani po kliknięciu tego linka. KNFB Reader dla iOS
KNFB Reader dla Android
KNFB Reader dla Windows 10

Urządzenia obsługujące

Dla kompatybilnego działania, urządzenia mobile firmy Apple muszą mieć zainstalowany system operacyjny iOS 8 lub jego nowsze wersje.

  • iPhone 7 / 7 Plus
  • iPhone SE
  • iPhone 6s / 6s Plus
  • iPhone 6 / 6 Plus
  • iPhone 5 / 5s / 5c
  • iPhone 4s
  • iPad Pro 12.9" / 9.7"
  • iPad Air / Air 2
  • iPad mini 4 / 3
  • iPod touch 6 / 5
Czarny iPhone 5 Złoty iPhone 5s

Opinie użytkowników

Oto reakcje pierwszych użytkowników aplikacji KNFB Reader.

„Aplikacja KNFB Reader pozwoli naprawdę wyrównać możliwości osób z upośledzeniami wzroku. Czuję, że skanowanie tekstów zwiększy moje szanse na znalezienie pracy i pozwoli mi samodzielne wykonywać różne zadania.”
Autor recenzjii Hope Hein
„Chciałem, żeby ktoś przeczytał mi numer seryjny mojej baterii w laptopie, ale osoba, którą o to poprosiłem, za każdym razem odczytywała inne cyfry. Rzeczywiście przeczytanie numeru nadrukowanego małą czcionką na końcu długiej, cienkiej baterii nie było łatwe. Ale udało mi się to w końcu przy użyciu K-NFBR. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że choć K-NFB Reader nie jest przeznaczony do takich zadań, poradził sobie z problemem lepiej, niż widząca osoba.”
Autor recenzjii Anonimowy użytkownik
„Na początku nie wiedziałam, czego się spodziewać po tej aplikacji. Ale już po wykonaniu i sczytaniu pierwszego wykonanego zdjęcia byłam pod ogromnym wrażeniem. [...] zaletą Readera jest to, że jest poręczny i można go wszędzie ze sobą zabrać; jest naprawdę bardzo użyteczny.”
Autor recenzjii Cynthia Handel
„Właśnie skończyłem sortowanie dzisiejszej poczty. Dla mnie to naprawdę wspaniałe, że mogłem samodzielnie wykonać to, zdawałoby się, banalne zadanie. Nie musiałem prosić o pomoc syna, ani córki, nie potrzebowałem dodatkowej pary oczu do pomocy i mogłem wreszcie wyręczyć moją żonę w przeglądaniu listów. [...] Jak by powiedzieli moi uczniowie: K-NFB Reader naprawdę wymiata!”
Autor recenzjii Mark Feliz

Wygląd

Poniżej przedstawiamy próbkę tego, jak wygląda aplikacja w akcji.

Zarejestruj swój e-mail

FAQ i dane kontaktowe

FAQ

Dane kontaktowe

Doceniamy opinie użytkowników i chętnie poznamy Państwa zdanie na temat aplikacji. Dlatego prosimy o kontaktowanie się z nami.